Informace

Apartmány Luďka

Apartmány LuďkaNabízí celoroční dlouhodobé i krátkodobé ubytování v Zadarské oblasti Chorvatska na ostrově Vir v apartmánech 2+1 (á 4 až 5 osob) s terasou a parkováním, pračka, fén, povlečení, vybavená kuchyň, klimatizace, wifi, venkovní grill, obchod s potravinami 300 m, v klidné lokalitě 200 m od moře.

Ostrov Vir, mapaVir je jeden z 300 ostrovů a poloostrovů Jaderského moře a Zadarské riviéry na severozápadním dílu Dalmácie. Ostrov je spojen s pevninou prostřednictvím mostu v místě Privlaka. Téměř 300 slunečních dnů v roce z něj činí velmi žádanou destinaci. Na celém ostrově naleznete mnoho malých kavárniček a restaurací, potravinový supermarket, v centru tržiště a rybárny.

Ostrov sloužil a slouží dodnes k léčbě revmatických potíží, neboť v jedné části ostrova vyvěrají léčebná bahna. Na celém ostrově jsou příznivé klimatické podmínky k léčení astmatických, alergických a kožních onemocnění, neboť je zde vysoké procento jodizace moře a v dalekém okolí nejsou žádné průmyslové zóny, ani jiné negativní vlivy civilizace. Ostrov Vir se řadí k místům s nejčistším mořem na chorvatském pobřeží a je zcela jednoznačně doporučován jako jeden ze dvou ostrovů nejvhodnější pro preventivní léčbu právě astmatických onemocnění.

Aktivity

Vyjížďky na loďkách: klidné moře kolem ostrova je výborné na koupání a vyjížďky na loďkách.

Surfování: Svěží povětrnostní podmínky a letní teploty jsou ideální pro surfaře.

Potápění: Kamenitá část ostrova na jedné straně je zajímavá mořskou flórou a faunou a činí ostrov atraktivní pro potápění.

Cyklistika: Celý ostrov má po obvodu 31 km a jen se zanedbatelným převýšením, je tedy vhodný i pro nenáročné cyklisty.

Pro pěší: Nedaleko apartmánů začíná 7 km dlouhá promenáda podél moře s výhledem na ostrov Pag.

Výlety

Na ostrově: Maják Vir Lanterna, Pevnost Kaštelina, centrum - tržiště, večerní západ slunce z nejvyššího bodu ostrova (kopec Bandira, 112 m n. m.).

Okolní výlety: Národní park Paklenica s impozantními kaňony, souostroví Kornati s 200 ostrovy a poloostrovy, vodopády Krka, Vranské jezero Plitvická jezera atd. Poblíž se nachází i starochorvatský královský hrad Nin, kolébka chorvatské civilizace a dále 3000 let starý Zadar, pověstný svými kulturními a historickými pamětihodnostmi.

Webkamery na ostrově Vir

Vir – Sv. Jurja Square, Webcam hosted by Vir

Livecam Vir beach – Dalmatia, Webcam hosted by VIR Adria apartments

Tipy

Zadar (ČT - Bedekr)

Rady na cestu autem

Ceník

Ceník/poplatky/rezervace/storno/doprava/r. 2024

Ubytovací řád

Ubytovací řád